niedziela, 7 sierpnia 2011

057# Amatorski kącik recenzenta

Niefachowe opinie odbiorcy masowego o wytworach kultury w postaci różnej.

 9.
STREFA UFO

Tak jak w przypadku książki :” Prawda i mity o roku 2012 „tak i tym razem mamy do czynienia z tytułem, który ma tak naprawdę mało wspólnego z zawartością. Jednak w tym przypadku wychodzi to książce zdecydowanie na plus.
Okładka jest co najmniej tandetna, ale to sprawa marginalna i nie ma większego znaczenia, w zasadzie chodziło pewnie o to, żeby przyciągała uwagę, a to z pewnością robi. Natomiast drodzy czytelnicy, co też ciekawego kryje się wewnątrz tej niewielkiej książeczki? Ano, głównie historia amerykańskiej myśli technicznej w lotnictwie wojskowym po drugiej wojnie światowej. Kluczowymi bohaterami tej książki są samoloty wojskowe, które ratowały [według autora i amerykańskich generałów ] świat od zagłady. Poczytamy więc ciekawostki m.in. o U-2, SR-71 oraz najnowszej [ jak do tej pory odtajnionej] superkonstrukcji F-117 . Książkę czyta się bardzo przyjemnie, a taki laik jak ja może się dowiedzieć m.in. o istnieniu [poza strefą 51 o której słyszał chyba każdy] wielu mniej znanych, ale równie tajemniczych instalacji militarnych na terenie USA. Całościowo widać również na przykładzie przytaczanych liczb i wielkości jakim krajem są stany. Jest to potęga. Potęga, która jednocześnie przoduje w niszczeniu naszej planety i środowiska. Ale przecież w świecie, w którym rządzi najsilniejszy chyba nikogo to nie dziwi? Wracając do sedna, jeśli jeździcie zapchanymi busami, w których ocierają się o was przepocone panie i panowie, zazwyczaj nie w waszym typie, to polecam taką „odlotową” książkę. Bo choć opisuje ona wydarzenia i obiekty rzeczywiste, to dla zwykłego śmiertelnika, dla którego przelot starego mi-8 jest wydarzeniem, czyta się ją jak czyste sci-fi. Pozwala się oderwać od jakże szarej rzeczywistości.
"STREFA UFO"
Phil Patton
Stron: 302
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Diogenes 2000


10.
TAJEMNICA  KRYSZTAŁOWYCH CZASZEK

Czaszka znaleziona przez Annę Mitchell Hedges w w 1927 roku w Ameryce Środkowej w ruinach miasta Majów Lubaantum wywołała spore zamieszanie w świecie nauki. Wystarczy powiedzieć, że do dziś nie udało się ustalić jej prawdziwego pochodzenia, wieku, ani technologii, w jakiej została wykonana. Wykonana jest  z kryształu górskiego, materiały twardego i bardzo trudnego w obróbce. Oprócz tej czaszki na świecie znajduje się kilka podobnych, choć żadna nie jest równie doskonała. Krązy legenda, jakoby istniało trzynaście takich czaszek, w których zawarta jest cała mądrość świata. Czaszki zostaną ujawnione ludzkości w odpowiednim czasie, aby ludzie mogli skorzystać z  wiedzy w nich zawartej i uniknąć zagłady.
     Tyle można mniej więcej znaleźć informacji na ten temat w sieci. Książka rozwija te wątki. Autorzy postanowili sami dociec prawdy, i tak zaczęła się ich podróż i przygoda związana z kryształowymi czaszkami. Spotkali się z kilkom właścicielami, odbyli rozmowy z kustoszami muzeów, byli świadkami eksperymentu mającego na celu wyjaśnić pochodzenie i sposób wykonania tych czaszek, aby na koniec swej podróży dotrzeć do przedstawicieli rdzennych mieszkańców ameryki i od nich usłyszeć informacje, przekazywane z pokolenia na pokolenie, w których przejawia się informacja o tychże czaszkach.  
     Jeśli interesują was takie tematy, ksiązka godna polecenia, niestety, jak to zwykle bywa z takimi tematami, nie poznacie rozwiązania, gdyż na dzień dzisiejszy tak naprawdę nie zna go nikt.

Tajemnica kryształowych czaszek
Genialny falsyfikat czy przepowiednia kataklizmu?
Autor: Chris Morton, Ceri Louise Thomas
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 320
Wymiary: 17x24 cm
Okładka: miękka
ISBN: 9788324130771
Cena detaliczna: 39,80 zł

Brak komentarzy: