piątek, 24 maja 2013

#234 WKKM 13: MARVELS

33. Amatorski kącik recenzenta

     Dla odmiany dziś będzie krótko. Komiks „Marvels”, czyli Cudowni autorstwa Kurta Busieka i Alexa Rossa to po prostu cudowny komiks.

      Bardzo rzadko scenariusze komiksowe w jakikolwiek sposób mnie poruszają. Kurt Busiek stworzył historię poruszającą do głębi, wyzwalającą emocje, chwytającą za serce. Wykorzystując ikony komisu i ich wielkie dokonania w centrum historii umieścił zwykłego człowieka, reportera który pokazuje nam świat superbohaterów ze swojej perspektywy. Na szczęście Phil Sheldon jest spostrzegawczym, wrażliwym facetem i zwraca uwagę na ludzkie zachowania w równej mierze, jak na superbohaterskie wyczyny cudownych. Wspaniale napisana, wciągająca i wzruszająca historia.

     Alex Ross wyczarował ilustracje, które przytłaczają swoim kunsztem. Niektóre plansze są po prostu arcydziełami sztuki. Wszystkie postacie doskonałe anatomicznie, kolorystycznie, ze wspaniale oddanymi emocjami. Sceneria oddana niezwykle klimatycznie, nie znalazłem nic, co można by uznać za minus strony graficznej. Zachwycające dzieło pod każdym względem.

     Nie ma co dużo mówić, to pozycja dla wszystkich miłośników komiksów, dla wszystkich ludzi, którzy twierdzą że komiksy nie przedstawiają nic wartościowego, dla wszystkich z was, którzy chcą czegoś więcej w komiksach o trykociarzach. Wspominałem też o wspaniałych dodatkach z pracowni Alexa Rossa i kilku tekstach gigantów komiksu? Najlepsza pozycja w kolekcji do tej pory, i zastanawiam się....czy coś ją przebije? Gdyby ktoś był zainteresowany, TUTAJ link do aukcji z komiksem wydanym przez Muchę.


Brak komentarzy: