niedziela, 16 czerwca 2013

#242 How to draw Wolverine: Czyli tutek dla małych i dużych. część II-Kolorwanie.


            Witajcie, odpoczęliśmy, jedziemy więc dalej. Prawda jest taka, że nie cierpię kolorowania. Ale nawet najprościej położony kolor znacznie zwiększa wrażenia wizualne, więc chcąc nie chcąc czasem  trzeba się pomęczyć.  Podobnie jak we wszystkim, także na tym etapie jest mnóstwo technik i szkół. O digital paintingu na jako takim poziomie nawet nie marzę, dlatego wykorzystując szkic jako bazę wypełniam płaskimi kolorami powierzchnie obrazka. Zakładałem warstwy dla skóry, spodni, i dodatków [ włosy, oczy. [pazury].

    Ważniejsze elementy są. Od razu nakładam na danej warstwie trochę cieni i rozjaśnień. Stosuję zwykły, okrągły pędzel z ustawieniami jak w obrazku:

Wersja po nałożeniu cieni i rozjaśnień tym pędzlem wygląda tak: [barwy i cienie dodaję stosując pędzel, narzędzia rozjaśnienie używam tylko sporadycznie].Czas na drobiazgi, robię je zazwyczaj na jednej, dwóch warstwach. Na koniec pod wszystkimi warstwami zakładam warstwę tło kolor, na której powstanie sceneria. Na chwilę obecną machnąłem wszystko na jeden kolor, jeszcze nie byłem pewien jak to powinno wyglądać.
Po dodaniu kilku odcieni i rozświetleniu paru miejsc narzędziem rozjaśnienie (O)-m.in. karoserii taksówki, oraz tego zielonego czegoś w rogu  zaczynam osiągać jakiś rezulta, ale to jeszcze nas nie zadowala. Poświęcony czas...10 min. Jeszcze drugie tyle i będziemy w domu.

Gotowe, używając cały czas tego samego pędzla i bazgrając trochę tu, trochę tam mamy coś takiego. Niestety, tło jest trochę zbyt puste, ale przecież od czego są całe szuflady zapakowane zrobionymi ilustracjami? Oczywiście ja od początku wiedziałem, że tło uzupełnię z wykorzystaniem innej ilustracji, ale wy możecie dowolnie to wykończyć. Wkleić przerobione zdjęcie, albo narysować całkiem nowe drugie tło i wkleić je w to istniejące. Wolna wola, ja wykorzystam stary obrazek. Teraz uwaga. Aby osiągnąć fajne wrażenie głębi, skończcie wasze drugie tło w oddzielnym pliku. Moje wygląda tak:

Teraz wklejcie w odpowiednie miejsce do obrazka, wejdźcie do: obrazek-dopasuj-poziomy [Carl+L], tam wejdźcie w opcje i zmieńcie cienie [ kolor czarny] na jasniejszy, np. ciemnoczerwony. Dzięki temu cały wklejony fragment zmieni odcień, kolor czarny będzie taki, jaki wybierzecie i otrzymamy efekt takiej rozmytej, wyblakłej barwy, jak obiekty na horyzoncie. Warto poeksperymentować.
Ogólnie obrazek skończony. Prawie.

Po drodze okazało się, że zamalowałem pazurki Wolviego, , ale to nic, szybka kosmetyka załatwiła sprawę. Niestety, na początku drogi nie miałem żadnej koncepcji kolorystycznej. Prawie nigdy nie mam , po prostu koloruję i poprawiam, aż mnie efekt zadowoli. W tym przypadku jak zwykle nie obyło się bez poprawek. Zatem bawiąc się poziomami i natężeniem barw doprowadziłem do bardziej zadowalającej wersji. Dziękuję za uwagę.2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Do yοu minԁ іf I quote a few of уοur pоѕtѕ аs
long aѕ I provіdе cгеdit аnd sοuгсes baсk to уоur ωebpage?
My website іѕ in the eхact ѕamе аrеа
of inteгest as yоurs аnd mу viѕitorѕ ωоuld
truly benefit frοm a lot οf the infοrmation yοu providе here.

Pleaѕе let mе κnow if this оk with you.
Ϻаnу thanks!

Ηerе is mу web site; Bauchmuskelübungen

Anonimowy pisze...

Hmm it appearѕ like уоur websіte ate my firѕt comment (it wаs
ѕupеr long) so Ι guеsѕ I'll just sum it up what I had written and say, I'm thοroughly enjοying youг blοg.

ӏ too am an аѕpiгing blog blogger but I'm still new to everything. Do you have any tips for newbie blog writers? I'd genuinely appreсiate іt.


Stop by my webѕite :: chatroulette