niedziela, 5 marca 2017

#478 Styczniowo lutowe recenzje

Witajcie, przedstawiam podsumowanie styczniowo lutowych recenzji.

Lokiemu udaje się pokonać Thora, Odyna oraz wszystkich przeciwników i objąć tron Asgardu. Bóg psotnik spełnił swoje odwieczne marzenie i udowodnił, że jest kimś więcej, niż popychadłem i drugorzędną postacią. A jednak nie zaznał szczęścia ani radości. I warto wybrać się w podróż przez kamienne mury mitycznego pałacu, by dowiedzieć się dlaczego.

Loki

Całość dostępna pod tym linkiem

Czwarty integral, zbierający siedem zeszytów oryginalnej serii pisanej przez Morrisona, oraz wzbogaconej o trzy zeszyty z serii JLA Classified trafia do rąk polskich czytelników. Widocznie lepsza jakość okładki sugeruje, że będzie to nowy rozdział w życiu ligi. Cóż... prawie.

JLA. Amerykańska Liga Sprawiedliwości #04

Całość dostępna pod tym linkiem 

Jeżeli przypadkiem posiadacie trzy twarze lub może głowę kalmara zamiast ludzkiej, to jest takie miejsce, w którym powinniście czuć się jak w domu. To szkoła dla młodych talentów imienia Jean Grey.

Wolverine i X-Meni #04: Starzy kumple, nowi wrogowie

 Całość dostępna pod tym linkiem 

"Wojna Domowa" to przykład tego, że dobra historia z trykotami nie wymaga kosmicznych zagrożeń i ratowania świata przed nieuniknioną zagładą. Mark Millar udowadnia po raz kolejny, że jest mistrzem w swoim fachu, tworząc jedną z najlepszych opowieści z herosami w roli głównej.

Wojna Domowa

 Całość dostępna pod tym linkiem 

 Droga, którą podążył Rick Remender, okazała się bardziej kręta, niż można było przypuszczać. W tym przypadku jednak nie wyszło to opowieści na plus, a w pajęczynie uknutej z wątków trochę zatracił się wciągający klimat, który udało się autorowi zbudować w poprzedniej odsłonie Uncanny Avengers.

Uncanny Avengers #03: Czas na Ragnarok

 Całość dostępna pod tym linkiem 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce w 1951 roku przyszło na świat blisko trzysta tysięcy dzieci, w tym również mała Wanda. Autorce trafiła się trudna rodzina, z powodu której dzieciństwo zostawiło raczej mało pozytywne wspomnienia. Postanowiła opowiedzieć o tym każdemu, kto chciałby wysłuchać jej historii. A według jej słów oraz dużej ilości pochlebnych tekstów na temat komiksu, jakie są dostępne w sieci, można nabrać przekonania, że większość z tych trzystu tysięcy dzieci musiała być nieszczęśliwa, seksualnie molestowana, a PRL był najczarniejszą z czarnych epok, w jakich można było spędzić dzieciństwo.

Totalnie nie dla każdego

 Całość dostępna pod tym linkiem 

I Paradoks

Frank Miller stworzył w 1998 roku powieść graficzną zatytułowaną po prostu 300. W 8 lat później do kin wszedł film pod tym samym tytułem, przy którym Miller zresztą pracował, a który stał się przebojem. Na rynku polskim pierwsze wydanie albumowe z 2005 roku osiągało pokaźną wartość na wtórnym rynku. Na szczęście dla wszystkich, którzy nie mieli okazji  znaleźć się w jego posiadaniu, Egmont wydał wznowienie. Nie czekajcie i nie odkładajcie decyzji na później, bo warto ten komiks przeczytać i mieć w domowej biblioteczce.



 Całość dostępna pod tym linkiem 

Jak to często bywa w uniwersum ksenomorfów, kiedy wszystko wydaje się iść ku lepszemu, to znaczy, że najgorsze dopiero przed nami. Na statku mającym zabrać uciekinierów do domu czai się niezauważony do tej pory predator. Przy czym nie jest to kolejna bezimienna maszyna do zabijania, ale wytrawny i doświadczony Łowca, który za cel obrał sobie potężnego inżyniera. Galgo awansował na główną postać i zdominował czwartą odsłonę serii. W walce o przetrwanie bezwzględny człowiek poświęca swoich dwóch towarzyszy, którzy do tej pory stali z nim ramię w ramię, ale poświęcenie nie przynosi pożądanego efektu. Predator tryumfuje i zmusza pokonanego Galgo do powrotu na LV-223. Czają się tam obcy, inżynier oraz pozostawiona na pastwę losu pani kapitan Angela wraz z resztą ocalałej załogi…



Całość dostępna pod tym linkiem 

Brak komentarzy: